از همه جا

اطلاعات عمومی

لاک پشت غول پیکر

مدتی است که یک کلیپ تصویری از طریق بلوتوس در بین گوشی های موبایل در حال تکثیر است .

این کلیپ یک لاک پشت غول پیکر را نشان میدهد که توسط یک کامیون جرثقیل دار حمل می شود .

جثه این لاک پشت بزرگ اینطور که در فیلم دیده میشود شاید به اندازه یک خودرو نیسان یا شاید هم بزرگتر باشد .

 

از شواهدی که در فیلم دیده میشود میتوان دریافت که محل این فیلمبرداری در داخل ایران است زیرا :

1-       یک خودروی الگانس پلیس در حال اسکورت این لاک پشت میباشد که رنگ و مشخصات آن دقیقا مانند الگانسهای پلیس ایران است .

2-       چند نفر در کنار جاده در حال تماشا و فیلمبرداری از این جریان هستند که با نزدیک شدن خودرو پلیس ، یک خانم بی حجاب به سرعت به سمت ماشین خود میدود . و میدانیم که تنها جایی که زنان بی حجاب با دیدن پلیس فرار می کنند ایران است .

3-       جرثقیلی که این لاک پشت را حمل میکند از همون ماشینهای به قول خودمون عهد بوقی است و در کشور هایی که اینجور ماشینها تردد دارند فقط ایران است که الگانس دارد .

 

   من هر چه در سایتهای مختلف و خبرگزاری ها سرک کشیدم چیزی در این مورد پیدا نکردم . حتی برای چند تا از خبرگزاری ها ایمیل هم زدم ولی جوابی نداشت . در گوگل هم که جستجو کردم فقط در چند تا وبلاگ مربوط به موبایل همون کلیپ را دیدم و بس . البته در یکی از وبلاگها نوشته بود که این لاک پشت در حوالی تبریز پیدا شده است . یکی از دوستان هم میگفت که آنرا به مشهد انتقال داده اند .

 

   اما آیا این لاک پشت غول پیکر واقعی است یا مجسمه ؟

فرم قرار گرفتن آن بر روی کامیون به گونه ای است که دست و پا و سرش را بطور کامل از لاک بیرون آورده . ولی در طول مدت کوتاه فیلمبرداری حرکت خاصی ندارد که در فیلم دیده شود نمی . پس میتوان حدس زد که شاید مجسمه باشد .

اما اینکه چند نفر با آن شور و هیجان دارند آن را نگاه میکنند و حتی با دوربین فیلمبرداری (پاناسونیک 3000 ) در کمین آن هستند نکته مهمی است .

نکته دیگر اینکه در مورد تماشای یک مجسمه مردم تا این حد شور و هیجان ندارند . و دیگر اینکه هیچ وقت یک مجسمه را پلیس اسکورت نمی کند .

نکته اصلی هم اینکه یک مجسمه را هیچ وقت اینطور خشک و خالی با سیم و زنجیر بر روی کامیون نمی بندند . بلکه کلی پتو و ابر و مقوا و پلاستیک و از اینجور چیزها به دور آن می پیچند تا از ضربه خوردن و خش بر آن جلوگیری شود . حتی اگر یک مجسمه سنگی یا فلزی باشد .

 

  پس میتوان نتیجه گرفت که این یک مجسمه نیست . یعنی یک لاک پشت واقعی است .

در واقع میتوان گفت که یک لاک پشت غول پیکر و در نوع خود بی نظیر کشف شده و از جایی به جای دیگر منتقل شده و فیلمش هم دست به دست در گوشی های موبایل در حال پخش شدن است . اما متاسفانه هیچ یک از پایگاههای خبری و اطلاع رسانی این کشور بزرگ و نسبتا پیشرفته چیزی در مورد آن نمی دانند .!!!!!!!!!!!!!!!!!

با کلیک بر روی لینک میتوانید کلیپ مورد نظر را دانلود کنید .

 

  ادامه مطلب و دیدن عکس                دانلود کلیپ 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۸ آبان۱۳۸۶ساعت 2:20  توسط محسن سمرقندی  |